List of participants


Nr Name Gender Country Number Platform Foiltype
1 Jan Groot Male NED 117 DNA Z
2 Pieterjan Dwarshuis Male NED 28 DNA Z
3 Mathias Bruun Borreskov Male DEN 24 eXploder Z
4 Gert-Jan Kos Male NED 096 DNA C
5 David van Aart Male NED 111 DNA C
6 Philippe Muyzers Male BEL 54 vision C
7 Paolo Penco Male ITA 3 Z
8 Ron van der Valk Male AUT 98 Flyer S C
9 Wim Plokker Male NED 93 DNA J
10 Colin Bannister Male GBR 11 Exploder Z
11 Andrea Ferrari Male ITA 101 DNA Z
12 Christian Nygaard Male DEN 8 Exploder Z
13 Frank Lavrsen Male DEN 22 DNA Z
14 Klaus Rocholl Male GER 9 DNA C
15 Roeland Wentholt Male NED 95 DNA Z
16 Mischa Heemskerk Male NED 007 DNA G1 Z
17 Tjibbe Veeloo Male NED 91 Vision Z
18 peter SPIJKER Male NED 120 Vision C
19 Michael Mödlhammer Male AUT 96 DNA Z
20 Sam Newton Male GBR 6 Exploder Z
21 Robbert Kant Male NED 50 DNA Z
22 PASCAL TETARD Male FRA 150 DNA C
23 Charles Bueche Male SUI 65 Scheurer G7 J
24 Yves Theuninck Male SUI 88 DNA Z
25 Stefano Sirri Male ITA 7 Z
26 Jean-Yves Delaite Male SUI 61 Scheurer G6 C
27 François Delaite Male SUI 60 Scheurer G6 Other
28 Eric Lampier Male NED 106 Tool C
29 Philip Neal Male GBR 55 Exploder J
30 Hervé LEDUE Male BEL 446 DNA Z
31 bertus van drongelen Male NED 5 dna C
32 willy pozder Male ITA 109 dna Z
33 Mike Bawden Male GBR 111 DNA J
34 Jamie Walker Male GBR 9 Scheurer J
35 Franco Niggeler Male SUI 12 DNA Z
36 Klaus Raab Male GER 5 Exploder Z
37 Jacek Noetzel Male POL 1 Exploder Z
38 Tymoteusz Bendyk Male POL 15 Exploder Z
39 Stefan Schleifer Male POL 200 Exploder Z
40 Guido Schulte Male GER 85 DNA C
41 thierry boisbouvier Male FRA 419 Exploder Z
42 giuseppe colombo Male ITA 72 nikita C
43 Thilo Keller Male GER 7 Arrow C
44 Manfred Syrowy Male GER 40 Exploder Other
45 Florian Hennig Male GER 20 Egner Flyer 2 Straight
46 Laurent STEPHANY Male FRA 300 BIMARE V1 C
47 Lars Wigerstedt Male SWE 111 Marstrom C
48 Harald Wigerstedt Male SWE ? DNA Z
49 Daniel Caviezel Male SUI 96 Scheurer Z
50 Heiko Maier Male SUI 33 DNA C
51 Jens Krauß Male GER 43 Askell J
52 Sandro Caviezel Male SUI 1 Scheurer Other
53 Andreas Grünenwald Male GER 80 DNA Z
54 Jakub Surowiec Male POL 41 Exploder Z
55 Robin Maeder Male SUI 250 DNA J
56 Peter Kadau Male GER 117 DNA F1 Z
57 Dominik Peikert Male SUI 17 Marstrom Other
58 Emmanuel Dodé Male FRA 2 Z
59 Andrea Ballarini Male ITA ITA 17 Exploder Z
60 Joern Knop Male GER 75 dna C
61 Struan Wallace Male GBR 15 DNA Z
62 Thorsten Lorenz Male GER 38 DNA Z
63 Alberto Farnesi Male SWE 59 Marstrom C
64 Darren Bundock Male AUS 888 Exploder Z
65 Carolijn Brouwer Female NED 888 Exploder Z
66 Colonval Stephane Male BEL 48 Exploder Z
67 Jan Kreutzmann Male GER 34 DNA C
68 Hermann Wallmer Male SUI 22 Scheurer G7 J
69 Alexander Zylka Male GER 86 Scheurer G5 C
70 Yvonne Nieboer Female NED 101 Tool Straight
71 Rene Mulder Male ARG NED 80 DNA C
72 Patrick Gugerli Male SUI 78 DNA Z
73 Oscar Quirante Male ESP 48 Foil Z
74 Adam Beattie Male AUS 14 exploder Z
75 sergio vela Male SUI 6 Z
76 Jean Darnaude Male FRA 410 DNA Z
77 William Michie Male AUS 1027 Exploder C
78 LUIGI CAMISOTTI Male ITA 54 marstrom Z
79 Gerhard Althoff Male GER 49 Exploder Z
80 Peter Rübener Male GER 58 DNA C
81 steven norman brewin Male AUS 4 exploder Z
82 BRASSEUR CLAUDE Male BEL 10 EXPLODEUR Z
83 Anthony Lampitt Male GBR 40 Bimare C
84 Stefano Tacchi Male ITA 110 Flyer 2 modified Z foil Z
85 Marcin Badzio Male POL 11 Scheurer g6 C
86 Nicolas Bouquay Male BEL 777 DNA C
87 Thomas Paasch Male DEN 1 Nikita Z
88 Jaroslaw Betkowski Male POL 3 Exploder J
89 michael barron Male GBR 34 barron Z
90 Luca Micolitti Male ITA 160 Bimare Zero C
91 Brandstaetter Burkhard Male AUT 1 Nikita C
92 Jakub Kopylowicz Male POL 44 exploder Z
93 ABDON IBAÑEZ Male ESP 74 DNA Z
94 Jelmer Bouw Male NED 0 DNA Z
95 SANTIAGO NIETO GUERRERO Male ESP 84 EXPLODER Z
96 ADOLFO MARTÍNEZ Male ESP 34 EXPLODER Z
97 santi estevez Male ESP 123 exploder Z
98 Morten Kohlenberg Male DEN 111 Explorer Z
99 Bob Baier Male GER 14 Z
100 Matthias Dietz Male GER 3 Z
101 Josje Verbeeten Female NED 100 Flyer Straight
102 Lester Barr Male GBR 005 DNA J
103 Marcin Kamiński Male POL 7 Exploder C
104 Goetz Leimkuehler Male GER 56 Z
105 Robert Fletcher Male GBR 73 DNA C
106 KIKO ESPI Male ESP 100 EXPLODER Z
107 Caroline van Beelen Female NED 41 DNA C
108 Rutger Krijger Male NED 14 DNA Z
109 MANUEL CALAVIA Male ESP 11 DNA Z
110 Daniel Philpott Male NZL 262 LR6 Z
111 Serge De Block Male BEL 7 Vision C
112 Mick Davidson Male GBR 61 DNA Z
113 Johannes Kemler Male GER 37 Exploder Z
114 Thibault LAUDREN Male FRA 222 Exploder Z
115 Robert Griffits Male AUS 95 TBA Z
116 Matt Burnett Male GBR 99 V1r C
117 Konstantinos Trigkonis Male GRE 7 Exploder Z
118 Bruce Mahoney Male USA 311 DNA Z
119 Jörg Horn Male GER 10 Nikita C
120 Michael Walther Male GER 150 Exploder Z
121 Sergio Mehl Male ARG 21 DNA F1 Z
122 Merkl Georg Male GER 537 Egner Flyer Other
123 bonomi matias Male ARG 51 dna f1 Z
124 Julio Saubidet Male ARG 4 Exploder AD3 Z
125 Daniele Menegatti Male ITA 97 exploder C
126 Alex Meister Male GER 27 J
127 bruno zorzan Male ITA 68 exploder Z
128 Georg Reutter Male GER 2 NIKITA C
129 Robert Graczyk Male POL 31 Exploder Z
130 Maciej Żarnowski Male POL 17 Exploder Z
131 Mitch Booth Male AUS AUS 121 DnA Z
132 Vppntrhp Vppntrhp Male ITA ElYqWVCHXtAHR sUCAjNYiXFIDw C